21.9 C
Alexandroupoli
Τρίτη, 27 Σεπτεμβρίου, 2022

Συνολικά 11 μετάλλια για τους αθλητές του ΟΦΘΑ στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κατηγοριών… μέχρι χθες!

- Χορηγούμενη-

3 ακόμη μετάλλια στο Ενιαίο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κατηγοριών για τον Όμιλο Φίλων Θαλάσσης Αλεξανδρούπολης, στους απογευματινούς τελικούς της ημέρας .
Έτσι το τέλος της 3ης μέρας (15/7/2022), βρήκε τον ΟΦΘΑ με συνολικά 11 μετάλλια
6 🥇 Χρυσά μετάλλια – 4 🥈 Ασημένια μετάλλια – 1 🥉 Χάλκινο μετάλλιο , 29 κολυμβητές-τριες στις 8άδες των αγωνισμάτων και 23 κολυμβητές-τριες στις 16άδες .
15/7/2022 τελικοί :
🥇 Χρυσό μετάλλιο για την ΣΤΟΥΡΑ ΟΛΓΑ ΔΗΜΗΤΡΑ στα 400μ. ελεύθερο κατηγορίας Νεανίδων , με επίδοση 04:29.71
🥇 Χρυσό μετάλλιο για τον ΝΤΟΥΜΑ ΕΥΑΓΓΕΛΟ ΕΦΡΑΙΜ στα 200μ. Μικτή Ατομική , κατηγορίας Παμπαίδων Α’ , με επίδοση 02:12.18
🥉 Χάλκινο μετάλλιο για τον ΠΕΧΛΙΒΑΝΙΔΗ ΓΕΩΡΓΙΟ στα 50μ. Πρόσθιο κατηγορίας Παμπαίδων Β’, με επίδοση 00:34.08
4η θέση για την ΠΕΧΛΙΒΑΝΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ στα 50μ. πεταλούδα κατηγορίας Κορασίδων , με επίδοση 00:28.92
4η θέση για την ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ ΣΟΦΙΑ στα 100μ. ύπτιο κατηγορίας Νεανίδων , με επίδοση 01:06.30
6η θέση για τον ΣΑΙΡΗ ΡΑΦΑΗΛ στα 100μ. ύπτιο κατηγορίας Παίδων, με επίδοση 01:01.09
Τελική κατάταξη όσων αγωνίσθηκαν στους πρωινούς προκριματικούς, ανά κατηγορία :
50μ. πεταλούδα Παίδων
18η θέση για τον ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟ ΑΡΓΥΡΙΟ , με επίδοση 00:27.44
50μ. πεταλούδα Εφήβων
12η θέση για τον ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ , με επίδοση 00:26.48
50μ. πεταλούδα Κορασίδων
40η θέση για την ΞΕΝΙΤΟΠΟΥΛΟΥ ΔΑΝΑΗ, με επίδοση 00:32.28
50μ. Πρόσθιο Παμπαίδων Β’
9η θέση για τον ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟ ΔΗΜΗΤΡΙΟ , με επίδοση 00:34.51
50μ. Πρόσθιο Παγκορασίδων Β’
30η θέση για την ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ , με επίδοση 00:39.89 (νέο ατομικό ρεκόρ)
50μ. Πρόσθιο Παγκορασίδων Α’
11η θέση για την ΤΣΟΜΠΑΝΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ , με επίδοση 00:36.34
200μ. Μικτή Ατομική Παμπαίδων Β’
9η θέση για τον ΚΕΪΜΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ , με επίδοση 02:35.19
14η θέση για τον ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟ ΔΗΜΗΤΡΙΟ , με επίδοση 02:41.07
200μ. Μικτή Ατομική Παμπαίδων Α’
9η θέση για τον ΤΣΕΛΙΠΓΙΩΤΗ ΙΩΑΝΝΗ ΝΙΚΟΛΑΟ , με επίδοση 02:25.98
400μ. ελεύθερο Κορασίδων
13η θέση για την ΑΛΕΞΑΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ , με επίδοση 04:45.42 (νέο ατομικό ρεκόρ)
9η θέση για την σκυταλοδρομία 4Χ100μ. Μικτή Ομαδική mix , κατηγορίας Παμπαίδων – Παγκορασίδων Β’ με τους
ΒΑΣΙΛΑΚΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ , ΠΕΧΛΙΒΑΝΙΔΗ ΓΕΩΡΓΙΟ, ΤΣΑΤΑΛΜΠΑΣΙΔΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟ και ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΗΛ ΙΩΑΝΝΑ, επίδοση 04:44.66
15η θέση για την σκυταλοδρομία 4Χ100μ. Μικτή Ομαδική mix , κατηγορίας Παμπαίδων – Παγκορασίδων Β’ με τους
ΝΤΟΥΜΑ ΕΥΑΓΓΕΛΟ ΕΦΡΑΙΜ , ΤΣΟΜΠΑΝΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ , ΤΣΕΛΙΠΓΙΩΤΗ ΙΩΑΝΝΗ ΝΙΚΟΛΑΟ και ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΕΥΤΕΡΠΗ , με επίδοση 04:38.94

Καλή επιτυχία στην σημερινή τελευταία ημέρα του Πρωταθλήματος.

- Χορηγούμενη-

Ακολουθήστε μας και στο Instagram

ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΟ APP ΤΟΥ evros24.gr

Διαβασε και αυτο