fbpx
15.9 C
Alexandroupoli
Σάββατο, 16 Οκτωβρίου, 2021

Rapid test: Σε ποιες περιοχές πραγματοποιούνται δωρεάν σήμερα Πέμπτη 14 Οκτωβρίου

Σε 188 κεντρικά σημεία σε όλη τη χώρα οι Κινητές Ομάδες Υγείας του ΕΟΔΥ

- Χορηγούμενη-

Σήμερα Πέμπτη 14 Οκτωβρίου, Κινητές Ομάδες Υγείας (ΚΟΜΥ) του Εθνικού Οργανισμού Δημόσιας Υγείας (ΕΟΔΥ) θα βρίσκονται σε 188 κεντρικά σημεία σε ολόκληρη την επικράτεια, πραγματοποιώντας rapid test για τον κορονοϊό, για όλους τους πολίτες.

- Χορηγούμενη-1

Τα σημεία δωρεάν ελέγχου είναι τα ακόλουθα:

Δ. Αμαρουσίου, Πλατεία Ευτέρπης (ΗΣΑΠ), 09:00 -15:00
Δ. Πειραιά, Πλατεία Κανάρη, Πασαλιμάνι, 09:30 -15:00
Δ. Αλίμου, Καλαμακίου και Ποσειδώνος (δημοτικό parking στο ύψος της πεζογέφυρας), 09:30 -15:00
Δ. Διονύσου, Ηρώων Πολυτεχνείου και Κοιμήσεως Θεοτόκου, Άγιος Στέφανος, 09:00 -15:00
Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος, Ίλιον, 09:00 -15:00
Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο, Στρ. Καραϊσκάκη 138 & Επαύλεως, Χαϊδάρι, 09:00-15:00
Δ. Ελευσίνας, Κεντρική Πλατεία Ελευσίνας, Πλατεία Ηρώων, 09:30-15:00
Δ. Αχαρνών, Πλατεία Καράβου, 09:00-15:00
Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη) 08:30-20:30.
Δ. Πυλαίας ,ΚΑΠΗ Ασβεστοχωρίου, Μακεδονομάχων 26, 09:30 – 15:00.
Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 09:30-15:00.
Δ. Θερμαϊκού, ΚΑΠΗ Περαίας, Ρωμανού 38, 10:00-15:00.
Δ. Χαλκηδόνας, αγροτικό ιατρείο, Γέφυρα, 09:30-15:00
Δ. Παύλου Μελά, στρατόπεδο Καρατάσιου, Λεωφ. Στρατού 37, 09:30-15:00
Δ. Δέλτα,ΚΑΠΗ Χαλάστρας ,Χαλάστρα, 09:00-14:30.
Δ. Ωραιοκάστρου, ΚΑΠΗ Παλαιοκάστρου, Μακεδονικού Αγώνα 7,09:30-15:00
Δ. Λαγκαδά, κτίριο κοινότητας Προφήτη, Προφήτης,09:30-15:00
Θεσσαλονίκη, Κοινωνικό Ιατρείο Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, Λαγκαδά 53, 9:00 – 15:00.
Άνω Πόλη, 7ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Ακροπόλεως 14, 09:00-15:00
Κάτω Τούμπα, 8ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Αρτάκης 9, 9:00 – 15:00.
Τριανδρία, 14ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Ηρώων 4, 9:00 – 15:00.
Χαριλάου, 6ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Νούκα Στέφανου 10, 9:00 – 15:00.
Ιατρείο ΕΟΔΥ στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00.
Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30.
Αιτωλοακαρνανία, ΚΑΠΗ Αγρινίου,οδός Παπαφλέσσα 5, Αγρίνιο, 08:30 -11:30
Αιτωλοακαρνανία, Παλιά Λαχαναγορά, οδός Αδαμαντίου Κοραή, Αγρίνιο 08:30-13:30
Αιτωλοακαρνανία, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, 08:00-15:00
Αιτωλοακαρνανία, Ναύπακτος, Κοινό Ίδρυμα Τσώνη, 09:00-14:00
Άνδρος, Κ.Υ.Άνδρου, 09:00-17:00
Άνδρος, Μπατσί, 10:00-16:00
Αργολίδα, Αίθουσα Δανάη- Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00
Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00
Αρκαδία, Πλατεία Αγίου Βασιλείου, Τρἰπολη, 9:00-14:00
Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 8:00
Αρκαδία, Λεωνίδιο (πλατεία), 9:30-12:30
Αρκαδία, Τυρός (πλατεία), 13:00-15:00
Άρτα, Πλατεία Εθνικής Αντίστασης, 09:00-13:00
Άρτα, Δημαρχείο Άρτας, 08:00-14:30
Αχαΐα, Εμπορικό Επιμελητήριο, Ρήγα Φεραίου 58, 08:30-20:30
Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αίγιο αίθουσα Μάνας και Παιδί. Κλεισούρας 3, 09:00-15:00
Αχαΐα, Κάτω Αχαΐα, Πολιτιστικό Κέντρο Μελίνα Μερκούρη, 09:00-16:00
Βοιωτία, Μουσείο Διστόμου 08.00-10.00
Βοιωτία, Κέντρο Υγείας Θήβας 09.00-15.00
Βοιωτία, ΙΚΑ, Παραλίας Διστόμου 10.30-12.00
Βοιωτία, κτίριο παλιάς κοινότητας στην Αντίκυρα 12.15-14.30
Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ. Ζιάκα 23, 08:30-15:30
Γρεβενά, Δημαρχείο Γρεβενών, 08:30-15:00
Δράμα, Κέντρο Ενημέρωσης Δράμας, πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14.00
Δράμα, Κοινότητα Καλού Αγρού, 09:00-13:30
Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:00-16:00
Έβρος, Ιατρείο Γονικού Αλεξανδρούπολης, 10:30-14:00
Έβρος, Λαϊκή Αγορά Αλεξανδρούπολης, Παπαναστασίου και Κίρκης- εντός Λαϊκής αγοράς- 09:00-13:30
Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:00 – 16.00
Έβρος, Πλατεία Διδυμότειχου, ΚΑΠΗ 25ης Μαΐου 145 09:30-13:00
Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00

Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού, Λιμένας, Αίθουσα ΟΛΝΕ 08:00-14:00
Εύβοια, Παλαιά Γέφυρα Χαλκίδας , Χαλκίδα , 09:00 – 15:00
Ευρυτανία, Καπη Καρπενησίου 08.00-13.00
Ζάκυνθος, IKA 09:00-15:00
Ηλεία, Διάσελλα, Κοινοτικό Γραφείο, 09:00-11:30
Ηλεία, Ζαχάρω, Πνευματικό Κέντρο, 09:30-14:30
Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία-πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-17:00
Ηλεία, Τρυπητή, Κοινοτικό Γραφείο, 12:00-14:30
Ημαθία, Κοινότητα Μελίκης, 09:00-15:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Νάουσας, Μητροπόλεως 9, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Εκθεσιακό κέντρο Αρκαλοχωρίου, 10:00-15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00 – 15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00 – 15:00
Ηράκλειο, Κλειστό γήπεδο, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 08:00-09:00
Ηράκλειο, Αρχοντικό, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 12:30-13:30
Ηράκλειο, Σαμπάς, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 14:00-15:00
Ηράκλειο, Βόνη, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 11:00-12:00
Ηράκλειο, Γαλατάς, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 09:30-10:30
Ηράκλειο, Ρουσσοχώρια, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 13:00-14:00
Ηράκλειο, Ζωφόροι, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 11:30-12:30
Ηράκλειο, Θράψανο, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 09:30-10:30
Ηράκλειο, Σκινιάς, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 14:00-15:00
Ηράκλειο, Ινι, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 12:30-13:30
Ηράκλειο, Πατσιδερός, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 11:00-12:00
Ηράκλειο, Ζίντα, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 09:30-10:30
Ηράκλειο, Συντονιστικό κέντρο Αρκαλοχωρίου, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 08:30-09:30
Ηράκλειο, Σχολή χορού, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 08:30-09:30
Ηράκλειο, Χουμερι, Δ. Μίνωα πεδιάδος, 09:30-10:30
Θάσος, Κ.Υ. Πρίνου, 08:00-11:00
Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο «Πάνθεον», 09:00-17:00
Θεσπρωτία, Πλαταριά, 10:00-14:00
Ικαρία, Κέντρο Υγείας Ευδήλου 9.00 – 17.00
Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-14:00
Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-17:00
Ιωάννινα, Πανεπιστημιούπολη, εξωτερικός χώρος του κυλικείου των Θετικών Επιστημών, 11.00-14.00
Καβάλα, Κ.Υ. Χρυσούπολης, 08:30-15:00
Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας, 09:00-15:00
Καβάλα, ΚΑΠΗ Ελευθερούπολης, 10:00-14:30

Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-17:00
Λέρος, Λακκί, Δημοτικό Κτήριο ΔΟΝΑ, 09:00-15:00
Καρδίτσα, Μουζάκι, Προαύλιο Δημαρχείου Μουζακίου, 08:00-11:00
Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00-14:00
Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Καρδίτσας (Πλατεία Ελευθερίας), 08:00-16:00
Καρδίτσα, Τ.κ. Μαγούλας Δήμου Μουζακίου, Κοινοτικό Ιατρείο Μαγούλας, 09:00-13:00
Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Σοφάδων, Κιερίου 49, 10:00-14:00
Καρδίτσα, Τ.κ. Μαγουλίτσας Δήμου Μουζακίου, Κοινοτικό Ιατρείο Μαγουλίτσας, 11:00-14:00
Καστοριά, Κ.Υ. Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30
Καστοριά, Λεωφόρος Κύκνων, 09:00-14:00
Κέρκυρα, Κ.Υ Λευκίμμης, 09.30-14.30
Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο, 09.00-17.00
Κέρκυρα, Κόμβος Σιδαρίου, 09.30-14.30
Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-15:00
Κιλκίς, Πολύκαστρο, Δήμος Παιονίας, 09:00-14:00
Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:00-14:00
Κοζάνη, Κ.Υ. Κοζάνης, 08:15- 15:30
Κοζάνη, Πλατεία Νίκης Κοζάνης, 10:00- 13:00
Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον Πανεπιστημίου, 08:30-13:00
Κόρινθος, ΚΑΠΗ Βραχατίου, 09:30-13:30
Κως, Επαρχείο, Ακτή Μιαούλη 2, 08:30-15:00
Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 89, 8:30-15:30
Λάρισα, Κεντρική Πλατεία 08:00-16:00
Λάρισα, Πλατεία Ταχυδρομείου 08:00-16:00
Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ 08:00-16:00
Λάρισα, Δημαρχείο Νίκαιας 09:00-12:00
Λάρισα, Βλαχογιάννι/Παλιό Δημαρχείο 09:00-12:00
Λάρισα, Δημοτικό Ωδείο 08:00-16:00
Λάρισα, Εμπορικό Κέντρο Γαία 08:00-15:30
Λάρισα, Τύρναβος/Είσοδος Δημαρχείο 08:00-12:00
Λάρισα, Αμπελώνας/Είσοδος Παλιού Δημαρχείου 12:30-15:30
Λασίθι, ΚΑΠΗ Αγ. Νικολάου, Γιαμπουδάκη 5, 09:00-17:00
Λασίθι, Δημοτική Αίθουσα Σητείας, Πλατεία Συντριβανιου , 10:00-14:00
Λέσβος, Κέντρο Υγείας Μυτιλήνης, 08:30-15:45
Λέσβος, Νέες Κυδωνιές, 10:00-13:30
Λευκάδα, ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:30
Λευκάδα, Κοινότητα Κατωχωρίου, 10:00-11:00
Λευκάδα, Κοινότητα Βλυχού, 11:15-12:15
Λευκάδα, Κοινότητα Χαραδιάτικων, 12:30-13:30
Λήμνος, Παλαιό θυρωρείο νοσοκομείου, Ηφαίστου 1, 08:45-14:45
Μαγνησία, Κτίριο Περιφερειακής Ενότητας Μαγνησίας, Ιωλκού & Αναλήψεως, 08:00-14:00
Μαγνησία, Τσαγκαράδα Πηλίου, Πέτρινη Στάση Τσαγκαράδας, 09:00-13:00
Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγίου Βασιλείου Δήμου Βόλου, Τριανταφυλλίδη Σ. & Χατζηαργύρη, 08:00 -16:00
Μαγνησία, Αλμυρός,Πολιτιστικό Κέντρο Αλμυρού,09:00-14:00
Μαγνησία, Κτελ Μαγνησίας, Ζάχου 5, 08:00-14:00
Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα “Αλεξ. Κουμουνδούρος”, 08:30 – 15:30
Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αγία Τριάδα, Παζάρι, 08:30 – 14:00
Μεσσηνία, Κυπαρισσία, Isobox Νοσοκομείου, 09:00 – 14:30
Μεσσηνία, Μεσσήνη, Αίθουσα ΚΑΠΗ Δήμου, 08:30 – 15:00
Μεσσηνία, Πύλος, Isobox Κέντρου Υγείας, 09:00 – 14:30
Νάξος, Εκκλησία Αγίου Νικδημου, 7:30-14:30
Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:30-14:30
Ξάνθη, περιφερειακό ιατρείο Μαγγάνων, Μάγγανα, 10:00 – 13:00

Πάρος, Πλατεία Νάουσας 09:00-15:00
Πάτμος ,Σκάλα , Πνευματικό Κέντρο Πάτμιον 08:00-16:00
Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου & Εθνικής Αντιστάσεως, 08:00-16:00
Πέλλα, Πλατεία Μικρών Καταρρακτών, Τσιμισκή 2, 10:00-14:30
Πιερία, Drive Through Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-14:30
Πιερία, Πλατεία Ελευθερίας, Κατερίνη, (10:00-14:00)
Πρέβεζα, Λιμενικό Ταμείο, Ελ. Βενιζέλου 20, 09:00-17:00
Ρέθυμνο, αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν Αγ. Κωνσταντίνου, Ηγ. Γαβριήλ, 09:00-14:00
Ρέθυμνο, αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν. Αγ. Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00
Ροδόπη, Δημοτικό κτίριο Βενιζέλου , Βενιζέλου 51, Κομοτηνή, 09:00-14:00
Ροδόπη, Κομοτηνή, Γενική Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας, Υψηλάντου και Συμεωνίδη, 10:00-15:00

Ροδόπη, Αγροτικό ιατρείο, Λύκειο, 10:00 – 13:00
Ρόδος, Πλατεία Ψίνθου, 09.00-15.00
Ρόδος, Παλαιό νοσοκομείο Ρόδου, 08.30-15.30
Σάμος, Κέντρο Υγείας Καρλοβάσου, 08:00-14:00
Σάμος, Γενικό Νοσοκομείο, 08:30-14:00
Σάμος, Πνευματικό Κέντρο Μυτιληνιών 10:00-13:00
Σέρρες, Κ.Υ. Σερρών, 09:00-15:00
Σκιάθος,Λιμένας,08:00-14:30
Σύρος, Ερμούπολη, Αθλητικό κέντρο Δ. Βικέλας, 9:00-15:00
Τήνος, Κ.Υ Τήνου, 9:00-17:00
Τρίκαλα, Πλατεία Οιχαλίας, 8:00-10:00
Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού, 7:30-13:30
Τρίκαλα, Ε’ ΚΑΠΗ 11:00-16:00
Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας, 8:00-11:00
Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00-15:00
Φθιώτιδα, Πλατεία Ελευθερίας, Λαμία, 09:00-13:00
Φθιώτιδα, Δ.Ε. Ελάτειας, Κεντρική Πλατεία, Δήμος Αμφίκλειας, 09:00-12:30
Φθιώτιδα, Κοινότητα Αγίας Παρασκευής, Κοινοτικό Κατάστημα, Δήμος Αμφίκλειας, 13:00-14:00
Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:00-14:30
Φλώρινα, Αμύνταιο, 08:00- 13:30
Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας 08.00-14.00
Φωκίδα, Γαλαξίδι ,πλατεία Μανουσάκια, 09.00-13.00
Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 07:30-14:30
Φλώρινα, Κτίριο ΔΕΤΕΠΑ, Πλατεία Δ. Μάκρη 36 08:00-13:30
Χαλκιδική, πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30
Χαλκιδική, Νέα Καλλικράτεια, Πεζόδρομος Οσίας Παρασκευής 09:00-14:30
Χαλκιδική, Κασσανδρεία, ΓΕΛ Κασσανδρείας 09:30-15:00
Χανιά, Αίθριο Δημαρχείου Χανίων, 08:30-14:30
Χανιά, Πολιτιστικό κέντρο Ταυρωνίτη, 09:30
Χίος, πλατεία Βουνακίου, 08:30-15:00

*Ενδέχεται να υπάρξουν τροποποιήσεις – αλλαγές στα σημεία και στο ωράριο των μαζικών δειγματοληψιών

Για την έκδοση ψηφιακής βεβαίωσης αποτελέσματος του τεστ
Σε σχετικό ενημερωτικό σημείωμά του, ο ΕΟΔΥ σημειώνει πως η έκδοση ψηφιακής βεβαίωσης αποτελέσματος για τους διαγνωστικούς ελέγχους COVID-19 πραγματοποιείται από το gov.gr, στην υπηρεσία «Βεβαίωση αρνητικού διαγνωστικού ελέγχου κορωνοϊού COVID-19». Η σύνδεση με τη συγκεκριμένη υπηρεσία απαιτεί τους προσωπικούς κωδικούς πρόσβασης στο taxisnet.

Για τους μη εμβολιασμένους πολίτες, προσθέτει ο Οργανισμός, η ψηφιακή βεβαίωση αρνητικού αποτελέσματος από το gov.gr είναι διαθέσιμη μόνον εφόσον ο έλεγχος έχει πραγματοποιηθεί σε ιδιωτικό διαγνωστικό κέντρο.

- Χορηγούμενη-

Ακολουθήστε μας και στο Instagram

ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΟ APP ΤΟΥ evros24.gr

Διαβασε και αυτο

ΜΗΝ ΤΑ ΧΑΣΕΤΕ