fbpx
21.9 C
Alexandroupoli
Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

Παγκόσμιοι Αγώνες Αστυνομικών: Χάλκινο μετάλλιο για την Εβρίτισσα Δήμητρα Βαϊτσάκη

- Χορηγούμενη-

Η Ένωση Αστυνομικών Ελλάδος συμμετείχε στους Παγκόσμιους Αγώνες αστυνομικών, που πραγματοποιήθηκα στο Μιλάνο της Ιταλίας από την Παγκόσμια Αθλητική Ένωση Αστυνομιών (USIP)

Η Δήμητρα Βαϊτσάκη Υπαστυνόμο Β’ με καταγωγή από τον Έβρο στα 100μ πεταλούδα τερμάτισε στην 3η θέση και χάρισε στη χώρα μας ένα χάλκινο μετάλλιο.

Η Γενική Περιφερειακή Αστυνομική Διεύθυνση Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης με ανάρτηση στην επίσημη σελίδα στο fb γράφει: “Θερμά συγχαρητήρια στην Υπαστυνόμο Β’ ΒΑΪΤΣΑΚΗ Δήμητρα, με καταγωγή από τον Έβρο, η οποία κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στα 100μ πεταλούδα, στο 3ο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Αστυνομικών Υπαλλήλων που διεξήχθη στο Μιλάνο”.

Λίγο νωρίτερα η Νικολέττα Κυριακοπούλου στα 50μ. ύπτιο τερμάτισε στην 3η θέση, κατακτώντας επίσης το χάλκινο μετάλλιο.

Σημαντική επιτυχία επίσης ήταν η κατάκτηση της 5ης θέσης από την Βασιλική Αγιάννη στα 100μ. πρόσθιο.

Ο πρόεδρος Γιώργος Τζατζάκης και το Δ.Σ της Αθλητικής Ένωσης Αστυνομικών Ελλάδος εκφράζουν τα θερμά τους συγχαρητήρια στις αθλήτριες .