fbpx
8.9 C
Alexandroupoli
Δευτέρα, 5 Δεκεμβρίου, 2022

Εξαιρετική η εμφάνιση των αθλητών του ΟΦΘΑ στο Χειμερινό Πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος

- Χορηγούμενη-

Με το δεξί άνοιξε την αυλαία του Χειμερινού Πρωταθλήματος Βορείου Ελλάδος ο Όμιλος Φίλων Θαλάσσης Αλεξανδρούπολης
11 συνολικά μετάλλια στην πρώτη αγωνιστική ενότητα .
3 🥇 χρυσά – 6 🥈 ασημένια – 2 🥉 χάλκινα
8 σε ατομικά αγωνίσματα και 3 σε ομαδικά !!!

Τα μετάλλια στα ατομικά αγωνίσματα
Χρυσό μετάλλιο 🥇 για την Στούρα Όλγα Δήμητρα στα 100μ. πεταλούδα κατηγορίας Νεανίδων , με επίδοση 01:05.38
Χρυσό μετάλλιο 🥇 για τον Τσελιπγιώτη Ιωάννη Νικόλαο στα 100μ. πεταλούδα Παμπαίδων Α’ , με επίδοση 01:03.24 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
Ασημένιο μετάλλιο 🥈 για τον Κωνσταντινίδη Νικόλαο στα 50μ. ελεύθερο κατηγορίας Εφήβων , με επίδοση 00:24.29 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
Ασημένιο μετάλλιο 🥈 για την Δημητριάδου Σοφία στα 200μ. ύπτιο Νεανίδων, με επίδοση 02:25.46 .
Ασημένιο μετάλλιο 🥈 για τον Σαΐρη Ραφαήλ στα 200μ. ύπτιο κατηγορίας Παίδων , με επίδοση 02:13.71
Ασημένιο μετάλλιο 🥈 για τον Δημητριάδη Χαράλαμπο στα 100μ. πεταλούδα Παμπαίδων Β’ , με επίδοση 01:08.01 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
Χάλκινο μετάλλιο 🥉 για την Αναστασία Πεχλιβανίδου στα 50μ. ελεύθερο κατηγορίας Κορασίδων , με επίδοση 00:28.30 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
Χάλκινο μετάλλιο 🥉 για την Χατζημιχαήλ Ιωάννα στα 100μ. πεταλούδα κατηγορίας Παγκορασίδων Β’, με επίδοση 01:15.62 (νέο ατομικό ρεκόρ) .

Μετάλλια σε Ομαδικά αγωνίσματα :
Σκυταλοδρομίες 4Χ100μ. Μικτή Ομαδική Mixed
Κατηγορία Εφήβων – Νεανίδων
Χρυσό μετάλλιο 🥇 με τους Δημητριάδου Σοφία , Αλεξάκη Γεώργιο , Στούρα Όλγα Δήμητρα – Παρλίδη Φίλιππο και επίδοση 4:14.55.
Κατηγορία Παμπαίδων-Παγκορασίδων Α’
Ασημένιο μετάλλιο 🥈 με τους Ντούμα Ευάγγελο Εφραίμ , Τσομπάνη Αναστασία , Τσελιπγιώτη Ιωάννη Νικόλαος, Παπαδημητρίου Ευτέρπη και επίδοση 4:39.45
Κατηγορία Παμπαίδων-Παγκορασίδων Β’
Ασημένιο μετάλλιο 🥈 με τους Βασιλακάκη Αναστασία , Πεχλιβανίδη Γεώργιο, Δημητριάδη Χαράλαμπο , Σιουρδάκη Μάρθα Μαρία και επίδοση 4:53.24.

Τα αποτελέσματα από τα υπόλοιπα παιδιά με την σειρά που αγωνίσθηκαν στην πρώτη ενότητα του Χειμερινού Πρωταθλήματος Βορείου Ελλάδος .

50m EΛΕΥΘΕΡΟ – Εφήβων
13η θέση Παντελίδης Δημήτριος στα 50μ. ελεύθερο , με επίδοση 00:26.80 (νέο ατομικό ρεκόρ).
50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΙΔΩΝ
11η θέση Αλαμάνος Σπυρίδων , με επίδοση 00:26.37 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
54η θέση Γιουβανάκης Ελευθέριος , με επίδοση 00:30.60 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
200m ΥΠΤΙΟ – ΠΑΙΔΩΝ
5η θέση Παντελίδης Κωνσταντίνος με επίδοση 02:21.17 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
200m ΥΠΤΙΟ – ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α
17η θέση Σταυρίδης Μιλτιάδης με επίδοση 02:59.64 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
200m ΥΠΤΙΟ – ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β
9η θέση Χριστακάκης Κωνσταντίνος με επίδοση 02:44.26 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
200m ΥΠΤΙΟ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
16η θέση Αγοράκη Κυριακή με επίδοση 02:43.64
200m ΥΠΤΙΟ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α
12η θέση Παλτζαντίδου Ελεονώρα με επίδοση 02:56.17 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
200m ΥΠΤΙΟ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β
4η θέση Βασιλακάκη Αναστασία με επίδοση 02:40.04 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
100m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – ΠΑΙΔΩΝ
10η θέση Παπαδημητρίου Ιωάννης με επίδοση 01:01.43 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
14η θέση Δαργινίδης Δημοσθένης με επίδοση 01:02.56 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
15η θέση Μαυρόπουλος Αργύριος με επίδοση 01:02.74 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
25η θέση Αργυριάδης Νικόλαος με επίδοση 01:08.62 (νέο ατομικό ρεκόρ)
100m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α
7η θέση Αλεξάκης Εμμανουήλ με επίδοση 01:10.26 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
100m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β
6η θέση Τσαταλμπασίδης Ελευθέριος , με επίδοση 01:12.59 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
100m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – ΝΕΑΝΙΔΩΝ
6η θέση Κουρτίδη Στυλιανή με επίδοση 01:09.44 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
7η θέση Γκουτζιβελάκη Γεωργία με επίδοση 01:09.55
100m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
9η θέση Ξενιτοπούλου Δανάη με επίδοση 01:09.95
16η θέση Βάβουρα Δέσποινα με επίδοση 01:13.94
100m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α
7η θέση Παπαδημητρίου Ευτέρπη με επίδοση 01:14.99 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
Σκυταλοδρομία 4Χ100μ. Μικτή Ομαδική Mixed
Κατηγορίας Παίδων – Κορασίδων
4η θέση με τους Σαΐρη Ραφαήλ , Αλεξάκη Κυριακή , Πεχλιβανίδη Γεώργιο , Πεχλιβανίδου Αναστασία και επίδοση 04:23.59.

2η αγωνιστική Σάββατο πρωί 19/2/2022 .
17 ακόμη μετάλλια στην 2η αγωνιστική ενότητα .
3 🥇 χρυσά – 7 🥈 ασημένια – 7 🥉 χάλκινα
13 σε ατομικά αγωνίσματα και 4 σε ομαδικά !!!
Συνολικά στις 2 ενότητες 28 μετάλλια
6 🥇 χρυσά – 13 🥈 ασημένια – 9 🥉 χάλκινα

Χρυσό μετάλλιο 🥇 για τον Αλεξάκη Γεώργιο στα 400μ. Μικτή ατομική Εφήβων , με επίδοση 04:43.52 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
Χρυσό μετάλλιο 🥇 για την Αλεξάκη Κυριακή στα 400μ. Μικτή ατομική Κορασίδων , με επίδοση 05:21.84 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
Χρυσό μετάλλιο 🥇 για τον Ντούμα Ευάγγελο Εφραίμ στα 400μ. Μικτή ατομική Παμπαίδων Α’ , με επίδοση 04:57.75
Ασημένιο μετάλλιο 🥈 για την Δημητριάδου Σοφία στα 400μ. Μικτή ατομική Νεανίδων, με επίδοση 05:21.84
Ασημένιο μετάλλιο 🥈 για τον Πεχλιβανίδη Γεώργιο στα 400μ. Μικτή ατομική κατηγορίας Παίδων , με επίδοση 04:53.69 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
Ασημένιο μετάλλιο 🥈 για τον Τσελιπγιώτη Ιωάννη Νικόλαο στα 400μ. Μικτή ατομική Παμπαίδων Α’ , με επίδοση 05:10.00 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
Ασημένιο μετάλλιο 🥈 για τον Δημητριάδη Χαράλαμπο στα 400μ. Μικτή ατομική Παμπαίδων Β’ , με επίδοση 05:34.73 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
Ασημένιο μετάλλιο 🥈 για την Σιουρδάκη Μάρθα Μαρία στα 400μ. Μικτή ατομική κατηγορίας Παγκορασίδων Β’, με επίδοση 5:55.58 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
Χάλκινο μετάλλιο 🥉 για τον Σαΐρη Ραφαήλ στα 50μ. ύπτιο κατηγορίας Παίδων , με επίδοση 00:29.17 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
Χάλκινο μετάλλιο 🥉 για την Τσομπάνη στα 100μ. πρόσθιο κατηγορίας Παγκορασίδων Α’ , με επίδοση 01:21.98 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
Χάλκινο μετάλλιο 🥉 για τον Πεχλιβανίδη Αντώνιο στα 400μ. Μικτή ατομική κατηγορίας Παμπαίδων Β’, με επίδοση 05:49.52 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
Χάλκινο μετάλλιο 🥉 για τον Παπαδόπουλο Δημήτριο στα 100μ. πρόσθιο κατηγορίας Παμπαίδων Β’, με επίδοση 01:18.43 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
Χάλκινο μετάλλιο 🥉 για την Χατζημιχαήλ Ιωάννα στα 400μ. Μικτή ατομική κατηγορίας Παγκορασίδων Β’, με επίδοση 06:00.81 (νέο ατομικό ρεκόρ) .

Μετάλλια σε Ομαδικά αγωνίσματα :
Σκυταλοδρομίες 4Χ100μ. Ελεύθερο
Κατηγορία Παγκορασίδων Β’
Ασημένιο μετάλλιο 🥈 με τις Σιουρδάκη Μάρθα Μαρία , Παπαδοπούλου Κωνσταντίνα , Βασιλακάκη Αναστασία , Χατζημιχαήλ Ιωάννα και επίδοση 4:34.80
Κατηγορία Παμπαίδων Β’
Ασημένιο μετάλλιο 🥈 με τους Παπαδόπουλο Δημήτριο, Δημητριάδη Χαράλαμπο , Πεχλιβανίδη Αντώνιο, Πεχλιβανίδη Γεώργιο και επίδοση 4:24.22
Κατηγορία Νεανίδων
Χάλκινο μετάλλιο 🥉 με τις Στούρα Όλγα Δήμητρα , Δημητριάδου Σοφία , Γκουτζιβελάκη Γεωργία , Κουρτίδη Στυλιανή και επίδοση 04:11.06.
Κατηγορία Εφήβων
Χάλκινο μετάλλιο 🥉 με τους Παρλίδη Φίλιππο , Κωνσταντινίδη Νικόλαο , Αλεξάκη Γεώργιο , Παντελίδη Δημήτριο και επίδοση 3:42.52

Τα αποτελέσματα από τα υπόλοιπα παιδιά με την σειρά που αγωνίσθηκαν στην 2η ενότητα του Χειμερινού Πρωταθλήματος Βορείου Ελλάδος .
400m Μικτή Ατομική – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
6η θέση Βάβουρα Δέσποινα με επίδοση 05:46.42 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
400m Μικτή Ατομική – ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α
6η θέση Αλεξάκης Εμμανουήλ με επίδοση 05:31.02 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
400m Μικτή Ατομική – ΠΑΙΔΩΝ
4η θέση Σέλλος Αριστοτέλης με επίδοση 05:03.97 (νέο ατομικό ρεκόρ)
5η θέση Μαυρόπουλος Αργύριος με επίδοση 05:04.98 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
ΕΣ – Αργυριάδης Νικόλαος με επίδοση 05:17.40 (νέο ατομικό ρεκόρ)
ΕΣ- Βασιλακάκης Παναγιώτης Χρυσοβαλάντης με επίδοση 05:21.24
50m ΥΠΤΙΟ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β
5η θέση Βασιλακάκη με επίδοση 00:35.14 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
50m ΥΠΤΙΟ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α
11η θέση Παλτζαντίδου Ελεονώρα με επίδοση 00:36.09 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
50m ΥΠΤΙΟ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
18η θέση Αγοράκη Κυριακή με επίδοση 00:34.80 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
50m ΥΠΤΙΟ – ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β
6η θέση Χριστακάκης Κωνσταντίνος με επίδοση 00:34.78 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
50m ΥΠΤΙΟ – ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α
22η θέση Σταυρίδης Μιλτιάδης με επίδοση 00:38.22 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
50m ΥΠΤΙΟ – ΠΑΙΔΩΝ
23η θέση Παντελίδης Κωνσταντίνος με επίδοση 00:31.15 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
200m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
4η θέση Πεχλιβανίδου Αναστασία, με επίδοση 02:14.73 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
200m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΙΔΩΝ
16η θέση Δαργινίδης Δημοσθένης με επίδοση 02:11.43
26η θέση Γιουβανάκης Ελευθέριος , με επίδοση 02:45.93 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
100m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β
7η θέση Παπαδοπούλου Κωνσταντίνα , με επίδοση 01:29.24 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
100m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
22η θέση Αναστασιάδου Ασημίνα , με επίδοση 01:29.24 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
100m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β
6η θέση Πεχλιβανίδης Γεώργιος , με επίδοση 01:19.74 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
9η θέση Κεϊμάς Κωνσταντίνος , με επίδοση 01:24.85 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
100m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΠΑΙΔΩΝ
9η θέση Σέλλος Αριστοτέλης , με επίδοση 01:11.43 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
32η θέση Καραδημητρίου Νικόλαος , με επίδοση 01:33.61 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
100m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΕΦΗΒΩΝ
4η θέση Παρλίδης Φίλιππος , με επίδοση 01:07.62 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
8η θέση Ελευθεριάδης Περικλής , με επίδοση 01:12.19
Σκυταλοδρομίες 4Χ100μ. Ελεύθερο
4η θέση Κατηγορία Παίδων
με τους Πεχλιβανίδη Γεώργιο , Σαΐρη Ραφαήλ , Παντελίδη Κωνσταντίνο , Αλαμάνο Σπυρίδων και επίδοση 03:49.99
5η θέση Κατηγορία Κορασίδων
με τις Πεχλιβανίδου Αναστασία , Αλεξάκη Κυριακή , Ξενιτοπούλου Δανάη , Βάβουρα Δέσποινα και επίδοση 04:17.25
9η θέση Κατηγορία Παμπαίδων Α’ ,
με τους Ντούμα Ευάγγελο Εφραίμ , Τσελιπγιώτη Ιωάννη Νικόλαο , Αλεξάκης Εμμανουήλ , Σταυρίδη Μιλτιάδη και επίδοση 04:26.16

***

3η αγωνιστική Σάββατο απόγευμα 19/2/2022 .
Συνεχίζονται οι εξαιρετικές εμφανίσεις από τους κολυμβητές –τριες του ΟΦΘΑ.
9 ακόμη μετάλλια στην 3η αγωνιστική ενότητα .
2 🥇 χρυσά – 4 🥈 ασημένια – 3 🥉 χάλκινα
7 σε ατομικά αγωνίσματα και 2 σε ομαδικά !!!
Συνολικά στις 3 ενότητες 37 μετάλλια
8 🥇 χρυσά – 17 🥈 ασημένια – 12 🥉 χάλκινα
Τα μετάλλια της 3ης αγωνιστικής ενότητας στα ατομικά αγωνίσματα
Χρυσό μετάλλιο 🥇 για τον Παπαδόπουλο Δημήτριο στα 50μ. πρόσθιο Παμπαίδων Β’ , με επίδοση 00:34.87 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
Ασημένιο μετάλλιο 🥈 για την Δημητριάδου Σοφία στα 100μ. ύπτιο Νεανίδων, με επίδοση 01:07.59
Ασημένιο μετάλλιο 🥈 για τον Σαΐρη Ραφαήλ στα 100μ. ύπτιο κατηγορίας Παίδων , με επίδοση 01:01.58 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
Ασημένιο μετάλλιο 🥈 για τον Πεχλιβανίδη Γεώργιο στα 50μ. πρόσθιο κατηγορίας Παμπαίδων Β’ , με επίδοση 00:35.26 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
Χάλκινο μετάλλιο 🥉 για τον Πεχλιβανίδη Γεώργιο τα 100μ. ύπτιο κατηγορίας Παίδων , με επίδοση 01:01.99 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
Χάλκινο μετάλλιο 🥉 για την Τσομπάνη Αναστασία στα 50μ. πρόσθιο κατηγορίας Παγκορασίδων Α’, με επίδοση 00:36.21(νέο ατομικό ρεκόρ) .
Χάλκινο μετάλλιο 🥉 για για τον Πεχλιβανίδη Αντώνιο στα 800μ. ελεύθερο κατηγορίας Παμπαίδων Β’, με επίδοση 10:17.91 (νέο ατομικό ρεκόρ)
Μετάλλια σε Ομαδικά αγωνίσματα :
Χρυσό μετάλλιο 🥇 για την σκυταλοδρομία 4Χ100m ελεύθερο mix κατηγορίας Εφήβων – Νεανίδων, με τους Παρλίδη Φίλιππο, Κωνσταντινίδη Νικόλαο, Στούρα Όλγα Δήμητρα, Δημητριάδου Σοφία και επίδοση 03:48.06
Ασημένιο μετάλλιο 🥈 για την σκυταλοδρομία 4Χ100m ελεύθερο mix κατηγορίας Παίδων – Κορασίδων με τους Αλαμάνο Σπυρίδωνα , Πεχλιβανίδη Γεώργιο, Πεχλιβανίδου Αναστασία , Αλεξάκη Κυριακή και επίδοση 03:56.57.

Τα αποτελέσματα από τα υπόλοιπα παιδιά με την σειρά που αγωνίσθηκαν στην 3η ενότητα του Χειμερινού Πρωταθλήματος Βορείου Ελλάδος .
50m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α
13η θέση Κεϊμάς Κωνσταντίνος , με επίδοση 00:39.24 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
50m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΕΦΗΒΩΝ
4η θέση Παρλίδης Φίλιππος , με επίδοση 00:31.13 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
50m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β
6η θέση Παπαδοπούλου Κωνσταντίνα , με επίδοση 00:40.21(νέο ατομικό ρεκόρ) .
50m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
25η θέση Αναστασιάδου Ασημίνα , με επίδοση 00:41.12 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
100m ΥΠΤΙΟ – ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β
10η θέση Χριστακάκης Κωνσταντίνος, με επίδοση 01:16.74 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
100m ΥΠΤΙΟ – ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α
20η θέση Σταυρίδης Μιλτιάδης με επίδοση ,01:24.38 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
100m ΥΠΤΙΟ – ΠΑΙΔΩΝ
14η θέση Παντελίδης Κωνσταντίνος, με επίδοση 01:06.13 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
100m ΥΠΤΙΟ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β
5η θέση Βασιλακάκη Αναστασία, με επίδοση 01:15.07 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
100m ΥΠΤΙΟ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α
15η θέση Παλτζαντίδου Ελεονώρα, με επίδοση 01:20.19 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
100m ΥΠΤΙΟ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
19η θέση Αγοράκη Κυριακή, με επίδοση 01:15.72
Σκυταλοδρομίες 4Χ100m. Ελεύθερο mix
κατηγορίας Παμπαίδων-Παγκορασίδων Β’
4η θέση με τους Παπαδόπουλο Δημήτριο, Δημητριάδη Χαράλαμπο, Χατζημιχαήλ Ιωάννα , Παπαδοπούλου Κωνσταντίνα και επίδοση 04:24.38
Κατηγορίας Παμπαίδων-Παγκορασίδων Α’
8η θέση με τους Ντούμα Ευάγγελο Εφραίμ , Τσελιπγιώτη Ιωάννη Νικόλαο , Τσομπάνη Αναστασία , Παπαδημητρίου Ευτέρπη και επίδοση 04:13.90

***

4η αγωνιστική Κυριακή πρωί 20/2/2022 .
13 ακόμη μετάλλια στην 4η αγωνιστική ενότητα .
5 🥇 χρυσά – 3 🥈 ασημένια – 5 🥉 χάλκινα
10 σε ατομικά αγωνίσματα και 3 σε ομαδικά !!!
Συνολικά στις 4 ενότητες 50 μετάλλια
13 🥇 χρυσά – 20 🥈 ασημένια – 17 🥉 χάλκινα

Τα μετάλλια της 4ης αγωνιστικής ενότητας στα ατομικά αγωνίσματα
Χρυσό μετάλλιο 🥇 για την Γκουτζιβελάκη Γεωργία στα 200μ. πεταλούδα κατηγορίας Νεανίδων , με επίδοση 02:30.94
Χρυσό μετάλλιο 🥇 για τον Τσελιπγιώτη Ιωάννη Νικόλαο 200μ. πεταλούδα κατηγορίας Παμπαίδων Α’ , με επίδοση 02:20.60 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
Χρυσό μετάλλιο 🥇 για τον Ντούμα Ευάγγελο Εφραίμ 200μ. πρόθιο κατηγορίας Παμπαίδων Α’ , με επίδοση 02:32.94
Χρυσό μετάλλιο 🥇 για τον Δημητριάδη Χαράλαμπο στα 200μ. πεταλούδα Παμπαίδων Β’ , με επίδοση 02:35.47 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
Χρυσό μετάλλιο 🥇 για την Χατζημιχαήλ Ιωάννα 200μ. πεταλούδα κατηγορίας Παγκορασίδων Β’, με επίδοση 02:49.44 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
Ασημένιο μετάλλιο 🥈 για την Στούρα Όλγα Δήμητρα στα 100μ. ελεύθερο κατηγορίας Νεανίδων , με επίδοση 00:59.81
Ασημένιο μετάλλιο 🥈 για τον Πεχλιβανίδη Αντώνιο στα 200μ. πεταλούδα Παμπαίδων Β’ , με επίδοση 02:35.86 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
Χάλκινο μετάλλιο 🥉 για τον Αλεξάκη Γεώργιο στα 200μ. πεταλούδα κατηγορίας Εφήβων, με επίδοση 02:08.64
Χάλκινο μετάλλιο 🥉 για την Κουρτίδη Στυλιανή στα 200μ. πεταλούδα κατηγορίας Παγκορασίδων Β’, με επίδοση 02:37.63
Χάλκινο μετάλλιο 🥉 για την Παπαδημητρίου Ευτέρπη στα 200μ. πεταλούδα κατηγορίας Παγκορασίδων Α’, με επίδοση 02:54.25

Μετάλλια σε Ομαδικά αγωνίσματα :
Σκυταλοδρομίες 4Χ200μ. Ελεύθερο
Κατηγορία Νεανίδων
Ασημένιο μετάλλιο 🥈 με τις Δημητριάδου Σοφία , Γκουτζιβελάκη Γεωργία , Στούρα Όλγα Δήμητρα – Κουρτίδη Στυλιανή και επίδοση 09:10.81
Κατηγορία Κορασίδων
Χάλκινο μετάλλιο 🥉 με τις Πεχλιβανίδου Αναστασία , Αλεξάκη Κυριακή , Βάβουρα Δέσποινα , Ξενιτοπούλου Δανάη και επίδοση 09:23.45
Κατηγορία Παμπαίδων Β’
Χάλκινο μετάλλιο 🥉 με τους Δημητριάδη Χαράλαμπο, Παπαδόπουλο Δημήτριο , Πεχλιβανίδη Αντώνιο , Πεχλιβανίδη Γεώργιο και επίδοση 09:45.15

Τα αποτελέσματα από τα υπόλοιπα παιδιά με την σειρά που αγωνίσθηκαν στην 4η ενότητα του Χειμερινού Πρωταθλήματος Βορείου Ελλάδος .
100m. Ελεύθερο – ΠΑΙΔΩΝ
10η θέση Αλαμάνος Σπυρίδων με επίδοση 00:57.69 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
61η θέση για τον Γιουβανάκη Ελευθέριο με επίδοση 01:11.37 (νέο ατομικό ρεκόρ)
65η θέση για τον Καραδημητρίου Νικόλαος με επίδοση 01:20.82 (νέο ατομικό ρεκόρ)
100m. Ελεύθερο – Εφήβων
5η θέση Κωνσταντινίδης Νικόλαος, με επίδοση 00:53.69 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
14η θέση Παντελίδης Δημήτριος , με επίδοση 00:58.24 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
100m Ελεύθερο – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’
7η θέση Σιουρδάκη Μάρθα Μαρία με επίδοση 01:10.36 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
200m. Πεταλούδα Παμπαίδων Β’
5η θέση Τσαταλμπασίδης με επίδοση 02:48.93 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
200m. Πεταλούδα Παμπαίδων Α’
5η θέση Αλεξάκης Εμμανουήλ με επίδοση 02:35.64
200m. Πεταλούδα Παίδων
5η θέση Παπαδημητρίου Ιωάννης, με επίδοση 02:17.93 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
6η θέση Μαυρόπουλος Αργύριος , με επίδοση 02:20.44 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
9η θέση Σέλλος Αριστοτέλης με επίδοση 02:21.56(νέο ατομικό ρεκόρ)
12η θέση Δαργινίδης Δημοσθένης, με επίδοση 02:23.78 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
15η θέση Βασιλακάκης Παναγιώτης Χρυσοβαλάντης , με επίδοση 02:33.28
200m. Πεταλούδα Εφήβων
6η θέση Ελευθεριάδης Περικλής ,με επίδοση 02:14.94 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
200m. Πεταλούδα Κορασίδων
6η θέση Αλεξάκη Κυριακή με επίδοση, 02:36.01 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
10η θέση Ξενιτοπούλου Δανάη, με επίδοση 02:38.68 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
11η θέση Βάβουρα Δέσποινα, με επίδοση 02:40.08 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
200m Πρόσθιο – Παμπαίδων Β’
7η θέση Πεχλιβανίδης Γεώργιος , με επίδοση 03:02.47 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
200m Πρόσθιο – Παγκορασίδων Β’
6η θέση Παπαδοπούλου Κωνσταντίνα , με επίδοση 03:13.76 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
200m Πρόσθιο – Παγκορασίδων Α’
6η θέση Τσομπάνη Αναστασία , με επίδοση 03:04.40
200m Πρόσθιο – Κορασίδων
19η θέση Αναστασιάδου Ασημίνα , με επίδοση 03:14.88
Σκυταλοδρομία 4Χ200μ. Ελεύθερο
Κατηγορίας Παμπαίδων Α’
9η θέση με τους Σταυρίδης Μιλτιάδης , Αλεξάκη Εμμανουήλ , Τσελιπγιώτης Ιωάννης Νικόλαος, Ντούμα Ευάγγελο Εφραίμ και επίδοση 10:12.46
Κατηγορίας Παίδων
6η θέση με τους Πεχλιβανίδη Γεώργιο , Μαυρόπουλο Αργύριο , Σαΐρη Ραφαήλ, και Παντελίδη Κωνσταντίνο επίδοση 08:28.18
Κατηγορίας Εφήβων
5η θέση με τους Παρλίδη Φίλιππο , Παντελίδη Δημήτριο, Ελευθεριάδη Περικλή και Αλεξάκη Γεώργιο και επίδοση 08:46.65.
Η σκυταλοδρομία 4Χ200μ. ελεύθερο Κατηγορίας Παγκορασίδων Β’ , ακυρώθηκε .

***

5η αγωνιστική ενότητα Απόγευμα Κυριακής 20/2/2022 .
10 ακόμη μετάλλια στην 5η αγωνιστική ενότητα .
3 🥇 χρυσά – 4 🥈 ασημένια – 3 🥉 χάλκινα
6 σε ατομικά αγωνίσματα και 4 σε ομαδικά !!!
Συνολικά 60 🥇 🥈 🥉 μετάλλια
16 🥇 χρυσά 24 🥈 ασημένια 20 🥉 χάλκινα

Τα μετάλλια της 5ης αγωνιστικής ενότητας στα ατομικά αγωνίσματα
Χρυσό μετάλλιο 🥇 για την Στούρα Όλγα Δήμητρα στα 100μ. ελεύθερο κατηγορίας Νεανίδων , με επίδοση 00:29.07
Χρυσό μετάλλιο 🥇 για τον Ντούμα Ευάγγελο Εφραίμ 200μ. Μικτή Ατομική κατηγορίας Παμπαίδων Α’ , με επίδοση 02:18.00
Ασημένιο μετάλλιο 🥈 για την Πεχλιβανίδου Αναστασία στα 50μ. πεταλούδα Κορασίδων , με επίδοση 00:28.93 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
Χάλκινο μετάλλιο 🥉 για τον Αλεξάκη Γεώργιο στα 200μ. Μικτή Ατομική κατηγορίας Εφήβων, με επίδοση 02:12.85
Χάλκινο μετάλλιο 🥉 για την Αλεξάκη Κυριακή στα 200μ. Μικτή Ατομική κατηγορίας Κορασίδων , με επίδοση 02:32.54
Χάλκινο μετάλλιο 🥉 για τον Κεϊμάς Κωνσταντίνος , με επίδοση 02:41.27 (νέο ατομικό ρεκόρ) .

Μετάλλια σε Ομαδικά αγωνίσματα :
Σκυταλοδρομίες 4Χ100μ. Μικτή Ομαδική
Κατηγορία Παμπαίδων Β’
Χρυσό μετάλλιο 🥇 με τους Δημητριάδη Χαράλαμπο, Πεχλιβανίδη Γεώργιο, Τσαταλμπασίδη Ελευθέριο , Παπαδόπουλο Δημήτριο και επίδοση 04:48.82
Κατηγορίας Παίδων
Ασημένιο μετάλλιο 🥈 με τους Σαΐρη Ραφαήλ , Σέλλο Αριστοτέλη, Πεχλιβανίδη Γεώργιο, Αλαμάνο Σπυρίδωνα και επίδοση 04:07.59
Κατηγορίας Νεανίδων
Ασημένιο μετάλλιο 🥈 με τις Στούρα Όλγα Δήμητρα , Δημητριάδου Σοφία , Γκουτζιβελάκη Γεωργία , Κουρτίδη Στυλιανή και επίδοση 04:41.64
Κατηγορίας Παγκορασίδων Β’
Ασημένιο μετάλλιο 🥈 με τις Βασιλακάκη Αναστασία , Παπαδοπούλου Κωνσταντίνα , Χατζημιχαήλ Ιωάννα , Σιουρδάκη Μάρθα Μαρία και επίδοση 05:08.83

Τα αποτελέσματα από τα υπόλοιπα παιδιά με την σειρά που αγωνίσθηκαν στην 5η ενότητα του Χειμερινού Πρωταθλήματος Βορείου Ελλάδος .
50m. Πεταλούδα Νεανίδων
13η θέση Κουρτίδη Στυλιανή , με επίδοση 00:31.81
50m. Πεταλούδα Παμπαίδων Β’
7η θέση Τσαταλμπασίδης με επίδοση 00:31.79 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
50m. Πεταλούδα – Παίδων
10η θέση Αλαμάνος Σπυρίδων με επίδοση 00:28.33 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
50m. Πεταλούδα – Εφήβων
4η θέση Κωνσταντινίδης Νικόλαος, με επίδοση 00:26.13 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
14η θέση Παντελίδης Δημήτριος , με επίδοση 00:28.67 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
50m. Πεταλούδα Κορασίδων
9η θέση Ξενιτοπούλου Δανάη, με επίδοση 00:31.62 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
200m. Μικτή Ατομική Παγκορασίδων Β’
4η θέση Σιουρδάκη Μάρθα Μαρία, με επίδοση 02:46.97 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
200m. Μικτή Ατομική Παγκορασίδων Α’
13η θέση Παπαδημητρίου Ευτέρπη, με επίδοση 02:52.47 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
200m. Μικτή Ατομική Παμπαίδων Β’
4η Παπαδόπουλο Δημήτριο, με επίδοση 02:41.29 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
200m. Μικτή Ατομική Παίδων
4η θέση Πεχλιβανίδης Γεώργιος με επίδοση 02:16.42 (νέο ατομικό ρεκόρ)
12η θέση Παπαδημητρίου Ιωάννης, με επίδοση 02:24.50 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
16η θέση Βασιλακάκης Παναγιώτης Χρυσοβαλάντης , με επίδοση 02:29.34
17η θέση Αργυριάδης Νικόλαος , με επίδοση 02:29.63 (νέο ατομικό ρεκόρ) .
200m. Μικτή Ατομική Εφήβων
8η θέση Ελευθεριάδης Περικλής ,με επίδοση 02:23.64
Σκυταλοδρομίες 4Χ100μ. Μικτή Ομαδική
Κατηγορίας Κορασίδων
5η θέση με τις Αγοράκη Κυριακή, Αλεξάκη Κυριακή , Ξενιτοπούλου Δανάη , Πεχλιβανίδου Αναστασία , και επίδοση 04:47.85
Κατηγορίας Εφήβων
4η θέση με τους Παρλίδη Φίλιππο , Αλεξάκη Γεώργιο , Ελευθεριάδη Περικλή, Κωνσταντινίδη Νικόλαο και επίδοση 04:09.03
Άκυρη η σκυταλοδρομία της Κατηγορίας Παμπαίδων Α’

Πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και στους προπονητές τους Τυλιγαδά Γεώργιο και Αθανασίου Παναγιώτα για την εξαιρετική παρουσία στο Χειμερινό Πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος Καλή επιστροφή και καλή ξεκούραση σε όλους .
Καθρέφτης του συλλόγου οι επιτυχίες του !!!!!
keep swimming !!!!!
2η θέση
ΓΕΝΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β – Κ13 (20.02.2022 20:58)

- Χορηγούμενη-

Ακολουθήστε μας και στο Instagram

ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΟ APP ΤΟΥ evros24.gr
spot_img

Διαβασε και αυτο

Γιόρτασε τα ονομαστήριά του ο μητροπολίτης Διδυμοτείχου Δαμασκηνός

Με την προσήκουσα ιεροπρέπεια και σεμνότητα η τοπική Εκκλησία εορτασε τα ονομαστήριά του Επισκόπου της Σεβ. Μητροπολίτου Διδυμοτείχου, Ορεστιάδος και Σουφλίου κ. Δαμασκηνού την...