Alexandroupoli
Τρίτη, 23 Απριλίου, 2024

Τρεις επιλογές από Νορβηγία και Κύπρο

- Χορηγούμενη-

Τρία παιχνίδια έχoυμε ξεχωρίσει από το κουπόνι του στοιχήματος για σήμερα, με το πρόγραμμα να είναι μεγάλο και το ενδιαφέρον να βρίσκεται στην Νορβηγία και την Κύπρο. Δείτε εδώ το πρόγραμμα των αγώνων του EURO και χρήσιμες πληροφορίες για euro 2021 στοιχημα.

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ – ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ (20.00)

Χωρίς περιθώρια για νέες απώλειες η Νέα Σαλαμίνα η οποία βρίσκεται με την πλάτη στον τοίχο παραμένοντας κάτω από την επικίνδυνη ζώνη και χρειάζεται δύο σερί νίκες στα τελευταία δύο παιχνίδια για να αποφύγει τον υποβιβασμό. Την περασμένη αγωνιστική κατάφερε να το αποσπάσει πολύτιμο βαθμό στην έδρα του ΑΠΟΕΛ μένοντας ισόπαλη χωρίς σκορ. Στα τελευταία πέντε παιχνίδια της ανεξαρτήτως έδρας και διοργανώσεις μετράει τρεις ισοπαλίες, μία νίκη και μία ήττα έχοντας κρατήσει ανέπαφη την εστία της μόλις μία φορά.

Στο αντίπαλο στρατόπεδο η Δόξα Κατωκοπιάς προέρχεται από σπουδαία νίκη στην έδρα της Καμαριώτισσα με το επιβλητικό 5-0 αποτέλεσμα από την βάζει σε θέση ισχύος στη μάχη που δίνει για την παραμονή στην κατηγορία. Βαθμολογικά βρίσκεται στο +5  από την Νέα Σαλαμίνα ενώ στα τελευταία πέντε παιχνίδια της ανεξαρτήτως έδρας μετράει τρεις ήττες και δύο νίκες.

Φαβορί στην αναμέτρηση παίζονται οι γηπεδούχοι οι οποίοι όμως δυσκολεύονται πάρα πολύ να κρατήσουν το μηδέν. Στις τελευταίες αναμετρήσεις τους ανεξαρτήτως έδρας έχουν δεχτεί οκτώ τέρματα ενώ από την άλλη η Δόξα Κατωκοπιάς βολεύεται και με την ισοπαλία. Το Χ2 προσφέρεται κοντά στο 1,60 και θα προστεθεί στις επιλογές μου.

ΡΑΝΧΑΙΜ – ΣΤΑΡΤ (19:00)

Από εκτός έδρας ήττα με 5-2 από την  Μπρίνε προέρχονται οι γηπεδούχοι οι οποίοι έχουν έως τώρα μόλις τρεις βαθμούς στο πρωτάθλημα μετά από δύο αγωνιστικές. Η Μπρίνε κατάφερε να προηγείται με 3-2 στο ημίχρονο σε ένα εκπληκτικό παιχνίδι το οποίο είχε πέντε γκολ σε 45 λεπτά. Στην επανάληψη η Ρανχάιμ εμφανίστηκε κατώτερη των προσδοκιών χωρίς να καταφέρει σε κανένα σημείο του παιχνιδιού να απειλήσει. Δέχτηκε δύο γρήγορα γκολ για το 5-2 και τα υπόλοιπα είναι ιστορία.

Στο αντίπαλο στρατόπεδο η Στάρτ προέρχεται και αυτή από βαριά ήττα εντός έδρας κόντρα στην Γιέρβ με 4-2 έχοντας μόλις 3 βαθμούς μετά από δύο αγωνιστικές. Η Στάρτ αν και κατάφερε να προηγηθεί δύο φορές στο ημίχρονο με τον Ραμσλαντ ισοφαρίστηκε εκ νέου πηγαίνοντας με 2-2 στο ημίχρονο. Στην επανάληψη τα πράγματα άλλαξαν άρδην με την Γιέρβ να παίρνει τα ηνία του παιχνιδιού και με δύο γρήγορα γκολ στο 52’ και το 58’ να φεύγει νικήτρια με 4-2. Στα τελευταία πέντε παιχνίδια τους ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης οι φιλοξενούμενοι μετράνε τρεις ήττες και δύο νίκες έχοντας δεχθεί γκολ στα 4/5 παιχνίδια.

Αμφίρροπη αναμέτρηση ανάμεσα στις δύο ομάδες οι οποίες ψάχνουνε άμεση αντίδραση μετά τις συντριβές που γνώρισαν την περασμένη αγωνιστική. Αμφότερες αντιμετωπίζουν τεράστια προβλήματα στο αμυντικό κομμάτι ενώ σκοράρουν σχεδόν σε όλα τους τα παιχνίδια. Περιμένω ένα ανοιχτό παιχνίδι με γκολ και θέαμα. Ποντάρισμα στο Goal-Goal & Over 2.5 στο 1.80

ΑΣΑΝΕ – ΡΟΥΦΟΣ (19.00)

Επιστροφή στις νίκες μετά την κακή εμφάνιση στην πρεμιέρα και την ήττα από την Φρέντρικσταντ για την Ασάνε η οποία επικράτησε στην έδρα της Ουλ/Κίσα  με 1-0 ανεβαίνοντας στην 7η θέση του πρωταθλήματος. Η μέχρι τώρα πορεία της δείχνει μία πολύ ασταθής ομάδα η οποία εντός έδρας έχει μόλις μία νίκη στα τελευταία πέντε επίσημα παιχνίδια με τρεις ήττες και μία ισοπαλία να συμπληρώνουν το σύνολο των αγώνων. Στα πρώτα δύο παιχνίδια της φετινής σεζόν ο συντελεστής τερμάτων είναι 3-3 αντιμετωπίζοντας μάλιστα ομάδες χαμηλότερης δυναμικής.

Από την άλλη η Ράουφος δείχνει πολύ καλή εικόνα από τα φιλικά ακόμα ενώ στις δύο πρώτες αγωνιστικές έχει μία νίκη και μία ισοπαλία κόντρα σε Άαλεσουντ και Στρόμεν, ομάδες πουδιαθέτουν αρκετή ποιότητα. Στο τελευταίο παιχνίδι της κόντρας στην Άαλεσουντ επικράτησε εντός έδρας με 4-2 έχοντας σε εξαιρετική βραδιά Ντιανγκέ ο οποίος σημείωσε και δύο τέρματα. Βαθμολογικά αν και είναι ακόμα νωρίς βρίσκεται στην 4η θέση του πρωταθλήματος με τέσσερις βαθμούς και συντελεστή τερμάτων 5-3.

Δύσκολη η αποστολή της Ράουφος όμως είναι και το πρώτο δυνατό τέστ για το τι μπορεί να κάνει φέτος η ομάδα. Από την άλλη οι γηπεδούχοι ψάχνονται ακόμα αγωνιστικά και σε καμία των περιπτώσεων δεν είναι το φαβορί. Το διπλό (2) της Ράουφος στο 2.80 είναι αρκετά δελεαστικό και αξίζει το ρίσκο με βάση όσον έχουμε δεί έως τώρα.