Alexandroupoli
Κυριακή, 28 Απριλίου, 2024

O Δ. Αλεξανδρούπολης βραβεύει τις νεαρές αθλήτριες και αθλητές taekwondo της πόλης (βίντεο)

- Χορηγούμενη-

Τις νεαρές αθλήτριες και τους αθλητές του taekwondo που διακρίθηκαν στο πρόσφατο σχολικό πρωτάθλημα που έλαβε χώρα στο κλειστό γυμναστήριο της Αλεξανδρούπολης βράβευσε σήμερα το πρωί ο δήμαρχος της πόλης, Ιωάννης Ζαμπούκης.

Ειδικότερα, για τις επιτυχίες, τη σκληρή δουλειά αλλά και τη στήριξη που δέχτηκαν από φίλους και συγγενείς έκαναν λόγο οι:

Χρήστος Καρράς του ΣΓ Νίκη Αλεξανδρούπολης, κατέκτησε την 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο στην κατηγορία -59 κιλών, εκπροσωπώντας το 1ο ΓΕΛ της πόλης

Σοφία Κατσαντούρα του ΑΟΓ Αλεξανδρούπολης, εκπροσωπώντας το Μουσικό Σχολείο της πόλης, κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο μετά από 5 εκπληκτικούς αγώνες που έδωσε

Αργύρης Καρασμανάκης του Σπάρτακου Αλεξανδρούπολης αναδείχθηκε και αυτός Χρυσός Πανελληνιονίκης μετά από 5 σπουδαίους αγώνες, εκπροσωπώντας το 2ου ΓΕΛ Αλεξανδρούπολης στην κατηγορία -55 κιλών

Άνθιμος Μαγείρου του Παρμενίωνα Αλεξανδρούπολης με προπονητή τον Θεόδωρο Κουκουβελάκη. 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο – Αγωνίστηκε στην κατηγορία -78 κιλών εκπροσωπώντας το 2ο ΓΕΛ Αλεξανδρούπολης

Δήμητρα Μπότσιαβα του Ορφέα Αλεξανδρούπολης – 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο στην κατηγορία -68 κιλών, κατέκτησε, εκπροσωπώντας το 2ο ΓΕΛ Αλεξανδρούπολης