Alexandroupoli
Τρίτη, 23 Απριλίου, 2024

Μετάλλια για όλους τους αθλητές του Α.Σ. Ορφέας Αλεξανδρούπολης!

- Χορηγούμενη-

Το Σαββατοκύριακο 23-24 Μαρτίου 2024, ο Α.Σ. Ορφέας Αλεξανδρούπολης συμμετείχε με 5 αθλητές, στο Πανελλήνιο Κύπελλο Ταεκβοντό Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης που πραγματοποιήθηκε στο κλειστό γυμναστήριο της Αλεξανδρούπολης

Το Σάββατο 23/3 αγωνίστηκαν ο Μπότσιαβας Ευάγγελος στην κατηγορία -37 Παίδων, όπου κατέκτησε την 3η θέση και το αργυρό μετάλλιο και η Βαφειάδου Αναστασία στα +59 Κορασίδων που κατέκτησε τη 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο.

Ο Αθλητής Κοτσιανίδης Βασίλειος, δυστυχώς δεν ήταν σε θεση να αγωνιστεί για λόγους υγείας.

Την Κυριακή 24/3 αγωνίστηκε η Ψύλλου Σοφία στην κατηγορία -37 Κορασίδων και κατέκτησε την 3η θέση και το αργυρό μετάλλιο, στην πρώτη της εμφάνιση σε επίσημη διοργάνωση.

Επίσης η Δήμητρα Μπότσιαβα στην κατηγορία -68 Νεανίδων κατέκτησε τη 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο.

Συγχαρητήρια στους αθλητές και στον προπονητή τους Κωνσταντίνο Τραμουντάνη.