26.9 C
Alexandroupoli
Κυριακή, 15 Μαΐου, 2022

Mε 45 κολυμβητές-τριες συμμετέχει o ΟΦΘΑ στον Διεθνή αγώνα «Απόστολος Παύλος 2022» στην Καβάλα

- Χορηγούμενη-

Mε 45 κολυμβητές-τριες της αγωνιστικής ομάδας συμμετέχει στον Διεθνή αγώνα «Απόστολος Παύλος 2022» .

- Χορηγούμενη-1

Το Σάββατο 29/1/2022 , αναχωρεί από το Δημοτικό Κλειστό Κολυμβητήριο της Αλεξανδρούπολης ” Δημοσθένης Μιχαλεντζάκης “για την πόλη της Καβάλας η Αγωνιστική ομάδα του Ο.Φ.Θ.Α. για να λάβει μέρος στην Διεθνή Κολυμβητική συνάντηση με την επωνυμία «Απόστολος Παύλος 2022».

O όμιλος Ο.Θ.Α. Καβάλας σε συνεργασία με το Δήμο Καβάλας και υπό την αιγίδα της Κ.Ο.Ε, συνδιοργανώνουν τους 4ους αγώνες Αγωνιστικών κατηγοριών με την επωνυμία «Απόστολος Παύλος 2022». Οι αγώνες θα διεξαχθούν στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Καβάλας, σε πισίνα 50μ., 8 διαδρομών και βατήρων με επιπρόσθετα “Plug n Start” και υποπόδια υπτίου και με ηλεκτρονική χρονομέτρηση σύμφωνα με τους διεθνείς κανονισμούς της FINA στις 28-30/01/2022.

Οι χρόνοι που θα επιτευχθούν, θα ληφθούν υπ’ όψη για την συμμετοχή των κολυμβητών-τριών για το Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών, για το Παγκόσμιο και Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Έφηβων – Νεανίδων καθώς και για τα Πανελλήνια Πρωταθλήματα.

Στην αποστολή συμμετέχουν οι παρακάτω κολυμβητές-τριες του συλλόγου.
Κατηγορία Ανδρών :
Τυλιγαδάς Ανάργυρος , Μιχαλεντζάκης Δημοσθένης
Κατηγορία Εφήβων :
Αλεξάκης Γεώργιος , Ελευθεριάδης Περικλής , Κωνσταντινίδης Νικόλαος , Παρλίδης Φίλιππος
Κατηγορία Παίδων :
Αλαμάνος Σπυρίδων, Αργυριάδης Νικόλαος , Βασιλακάκης Παναγιώτης Χρυσοβαλάντης, Γιουβανάκης Ελευθέριος, Δαργινίδης Δημοσθένης, Μακρής Δήμος, Μαυρόπουλος Αργύριος, Παντελίδης Κωνσταντίνος, Παπαδημητρίου Ιωάννης, Πεχλιβανίδης Γεώργιος, Σαΐρης Ραφαήλ , Σέλλος Αριστοτέλης,
Κατηγορία Παμπαίδων Α΄:
Αλεξάκης Εμμανουήλ , Ντούμας Ευάγγελος Εφραίμ , Ροδίτης Βασίλειος , Σταυρίδης Μιλτιάδης, Τσελιπγιώτης Ιωάννης Νικόλαος
Κατηγορία Παμπαίδων Β΄:
Δημητριάδης Χαράλαμπος, Κεϊμάς Κωνσταντίνος, Παπαδόπουλος Δημήτριος, Πεχλιβανίδης Γεώργιος , Πεχλιβανίδης Αντώνιος, Τσαλταμπασίδης Ελευθέριος.
Κατηγορία Νεανίδων:
Γκουτζιβελάκη Γεωργία, Δημητριάδου Σοφία , Κουρτίδη Στυλιανή, Λαζαρίδου Μαρίνα Νικολέτα , Στούρα Όλγα Δήμητρα.
Κατηγορία Κορασίδων:
Αλεξάκη Κυριακή, Αναστασιάδου Ασημίνα , Βάβουρα Δέσποινα, Πεχλιβανίδου Αναστασία
Κατηγορία Παγκορασίδων Α΄:
Κέττα Ευρυδίκη , Παλτζαντίδου Ελεονώρα, Τσομπάνη Αναστασία
Κατηγορία Παγκορασίδων Β΄:
Βασιλακάκη Αναστασία, Παπαδοπούλου Κωνσταντίνα , Σιουρδάκη Μάρθα, Χατζημιχαήλ Ιωάννα

Την αποστολή θα συνοδεύουν οι προπονητές κος Γιώργος Τυλιγαδάς , κα Γιώτα Αθανασίου , και κος Τάσος Καλλιτσάρης , ο έφορος του τμήματος κος Αλεξάκης Κωνσταντίνος και ο ειδικός γραμματέας του συλλόγου κος Χρυσοβαλάντης Σαΐρης .
Να ευχηθούμε σε όλα τα παιδιά καλή επιτυχία και να απολαύσουν τους αγώνες.

- Χορηγούμενη-

Ακολουθήστε μας και στο Instagram

ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΟ APP ΤΟΥ evros24.gr

Διαβασε και αυτο

ΜΗΝ ΤΑ ΧΑΣΕΤΕ