Alexandroupoli
Τετάρτη, 27 Μαρτίου, 2024

Ευχαριστίες του Εθνικού προς τον ΑΟ Κηφισιάς

- Χορηγούμενη-

Η διοίκηση του ΤΑΑ ΜΓΣ ΕΘΝΙΚΟΣ, ανταποκρινόμενη άμεσα στο ομόφωνο αίτημα των αθλητών της και των συνοδών τους, αμέσως μετά την λήξη του αγώνα με τον ΑΟ Κηφισίας απευθύνει θερμές ευχαριστίες προς τους διοικούντες , τους παίκτες κι όλους τους υπευθύνους του ΑΟ Κηφισιάς για την άψογη φιλοξενία που τους επεφύλαξαν κατά την διάρκεια της παραμονής τους εκεί.
Για μια φορά ακόμα αποδεικνύεται ότι οι ομάδες κι οι παίκτες είναι αντίπαλοι μόνο κατά την διάρκεια του αγώνα στα πλαίσια του «ευ αγωνίζεσθαι».
Ευχόμαστε στον ΑΟ Κηφισιάς καλή αθλητική χρονιά.

Με εκτίμηση,

Η Πρόεδρος
ΜΓΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ ΤΑΑ
Χρύσα Λουπασάκη

Για την ιστορία να σημειώσουμε ότι την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα της Volley League πήρε η Κηφισιά που επικράτησε με 3-0 του Εθνικού Αλεξανδρούπολης για τη δεύτερη αγωνιστική.

Η ομάδα του Έβρου παρά το γεγονός ότι αγωνίστηκε με απουσίες και κατέβηκε με μόλις εννέα παίκτες στάθηκε αξιοπρεπώς. Μάλιστα στο τρίτο σετ προηγήθηκε με 12-15 και θα μπορούσε να είχε πάρει κάτι περισσότερο από το ματς.

Η ομάδα του Νίκου Ζαλμά πήρε τους πρώτους της βαθμούς στο πρωτάθλημα. Οι Κηφισιώτες ελπίζουν και φέτος σε μία καλή πορεία όπως και την περσινή σεζόν. Στο πρώτο σετ οι γηπεδούχοι πήραν από το ξεκίνημα προβάδισμα δύο πόντων το οποίο και διατήρησαν μέχρι τέλους.

Στο δεύτερο σετ τα πράγματα για την ομάδα του Νίκο Ζαλμά ήταν πιο εύκολα. Οι γηπεδούχοι έφτασαν στο 15-7 και το 20-11 για να πάρουν τελικά το σετ με 25-17 και το προβάδισμα με 2-0 στα σετ.

Στο τρίτο σετ ο Εθνικός λίγο έλειψε να κάνει την έκπληξη. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 6-10 και 12-15 αλλά δεν είχαν συνέχεια στην απόδοσή τους μα αποτέλεσμα η Κηφισιά να κάνει την ανατροπή και να πάρει τη νίκη με 3-0 σετ.

Τα σετ 3-0: (25-23, 25-17, 25-19)