fbpx
11.9 C
Alexandroupoli
Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024

Νικητής στο Πανελλήνιο Ανωμάλου, ο Μάρκος Γκούρλιας του ΜΓΣ Εθνικού Αλεξανδρούπολης

- Χορηγούμενη-

O Μάρκος Γκούρλιας, 22χρονος πρωταθλητής του ΜΓΣ Εθνικού αναδείχθηκε και φέτος 1ος νικητής του Πανελληνίου ανωμάλου δρόμου, στα 8000μ Νέων, που διεξήχθει στα Τρίκαλα.

Το Δελτίο Τύπου του ΣΕΓΑΣ γράφει για τους αγώνες:

Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα σε Ανώμαλο Έδαφος έγινε σήμερα στα Τρίκαλα στην περιοχή Πηγές με μεγάλη συμμετοχή αθλητών από όλη τη χώρα.
Ο καλός καιρός δημιούργησε εξαιρετικές συνθήκες για έναν αγώνα, που είχαν την ευκαιρία να χαρούν όχι μόνο όσοι συμμετείχαν, αλλά και οι φίλοι του στίβου που βρέθηκαν στο αθλητικό κέντρο “Σκαμνιές”.
Εξαιρετική κούρσα έγινε στα 10.000 μ. των Ανδρών, καθώς τρεις αθλητές τερμάτισαν με τον ίδιο χρόνο, με τον Γιάννη Ζερβάκη να πήρε τελικά τη νίκη με 30.31 και τους Φράγκου και Μαγγίνα να καταλαμβάνουν τις δύο επόμενες θέσεις, αντίστοιχα με την ίδια επίδοση.
Η Ουρανία Ρεμπούλη ήταν πρώτη στις γυναίκες με 28.22 με την Ελευθερία Πετρουλάκη να κάνει καλό αγώνα και να ακολουθεί με 28.42, μπροστά από την Ανθή Κυριακοπούλου (28.57).
Ο Μάρκος Γκούρλιας δεν είχε κανένα πρόβλημα να τερματίσει πρώτος τα 8.000 μ. σε 24.18, ενώ η Ροδάνα Λογανίδου ήταν πρώτη στις Νέες με 21.24.