fbpx
29.3 C
Alexandroupoli
Κυριακή, Σεπτέμβριος 15, 2019

Κατατέθηκε πλήρης ο φάκελος της Νέας Περιφερειακής Αναγέννησης στο Πρωτοδικείο Κομοτηνής

- Χορηγούμενη-

Πλήρη φάκελο με τους υποψηφίους του συνδυασμού της Νέας Περιφερειακής Αναγέννησης στις αυτοδιοικητικές εκλογές της 26ης Μαΐου κατέθεσε το απόγευμα της Κυριακής στο Πρωτοδικείο Κομοτηνής ο επικεφαλής της παράταξης, Περιφερειάρχης Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης, Χρήστος Μέτιος.

Ο φάκελος περιέχει τα ονόματα 79 υποψηφίων, 32 γυναικών και 47 ανδρών, οι οποίοι, όπως σημείωσε ο κ. Μέτιος, είναι γνωστοί στην κοινωνία της Περιφέρειας από την επαγγελματική τους δραστηριότητα και την κοινωνική τους παρουσία και προέρχονται από διάφορους πολιτικούς χώρους.

Αναλυτικά η δήλωση του κ. Μέτιου:

- Χορηγούμενη-

«Με χαρά αλλά και αίσθημα ευθύνης απέναντι στους πολίτες και στον θεσμό της Αυτοδιοίκησης καταθέτουμε στο Πρωτοδικείο Κομοτηνής τον πλήρη φάκελο με τους υποψηφίους της παράταξής μας “Νέα Περιφερειακή Αναγέννηση”.

79 ενεργοί πολίτες από την Ανατολική Μακεδονία και Θράκη, 32 γυναίκες και 47 άνδρες, γνωστοί από την επαγγελματική τους δραστηριότητα και την κοινωνική τους παρουσία και προερχόμενοι από διάφορους πολιτικούς χώρους συστρατεύονται στον κοινό μας στόχο: να δουλέψουμε για να πάμε την Περιφέρειά μας μπροστά.

Με σχέδιο και αποφασιστικότητα η “Νέα Περιφερειακή Αναγέννηση” θα δώσει τη μάχη των εκλογών και θα πετύχει μια μεγάλη νίκη!».

Ο συνδυασμός της Νέας Περιφερειακής Αναγέννησης

Υποψήφιος Περιφερειάρχης Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης

Μέτιος Χρήστος

Οι υποψήφιοι περιφερειακοί σύμβουλοι ανά Περιφερειακή Ενότητα.

Α. Περιφερειακή Ενότητα Δράμας.

  1. Αμπατζόγλου Ιωάννης
  2. Γεωργιτσόπουλος Χρήστος
  3. Ευαγγέλογλου Δέσποινα
  4. Κασδοβασίλης Αντώνιος
  5. Κινατζίδης Κωνσταντίνος
  6. Λιθηρόπουλος Χρήστος
  7. Παπαδόπουλος Γεώργιος
  8. Παπαδοπούλου Σαββατούλα
  9. Παπαεμμανουήλ Γρηγόριος
  10. Παπαθεοδώρου Χρήστος
  11. Σιδηροπούλου Σοφία
  12. Τσομπανίδου Ιφιγένεια

Β. Περιφερειακή Ενότητα Έβρου.

  1. Ασπιώτης Ευστάθιος

  2. Βενετίδης Κωνσταντίνος

  3. Γαλάνης Βασίλειος

  4. Γκουτσίδου Δήμητρα

  5. Γουδετσίδου Μαργαρίτα

  6. Δελησταμάτης Βασίλειος

  7. Δημούδη Τζατζαΐρη Ελένη

  8. Ζαριφείδου Χρυσή

  9. Καϊταλίδου Κοζάρη Κωνσταντινιά

  10. Καπετανίδης Χρήστος

  11. Καρασουλτάνη Αναστασία

  12. Κελεμίδης Δημήτριος

  13. Μποτάνης Πολυχρόνης

  14. Ξηρομερίτου Μαρία

  15. Πέτροβιτς Δημήτριος

  16. Τζιακά Χαραλαμπία (Χαρούλα)

  17. Τσώνης Αθανάσιος

  18. Φωτακίδης Πρόδρομος
  19. Φωτιάδου Παυλάκη Αικατερίνη

  20. Χριστοδουλίδου Νικολίνα

Γ. Περιφερειακή Ενότητα Θάσου.

  1. Γεωργαλά Αργυρή
  2. Ζαμπέκος Παναγιώτης

Δ. Περιφερειακή Ενότητα Καβάλας.

  1. Αγγελιάδης Ιορδάνης
  2. Αντωνιάδης Κωνσταντίνος
  3. Αποστόλου Μυλωνά Χριστίνα
  4. Βασάκη Ευδοκία
  5. Βουλγαράκη Αικατερίνη
  6. Γεωργόπουλος Λεωνίδας
  7. Καβούκη Ευαγγελία
  8. Κολυβάς Αθανάσιος
  9. Κωστέρογλου Ελένη Πλουσία
  10. Μουζενίδου Σοφία
  11. Μπάης Κυριάκος
  12. Μωυσόγλου Ανδρονίκη
  13. Πολίτης Αλέξιος (Αλέξης)
  14. Σαμοθρακίτη Ευαγγελία
  15. Τοκατλίδου Ευαγγελία
  16. Τσιάντος Βασίλειος
  17. Τσουμάκης Παύλος

Ε. Περιφερειακή Ενότητα Ξάνθης

  1. Αλατζά Κυριακούλα
  2. Αχμετσίκ Ριτβάν
  3. Γαλανόπουλος Δημήτριος
  4. Γεωργαντζή Ευγενία
  5. Ευφραιμίδης Νικόλαος
  6. Κιουτσούκ Χασάνογλου Ερκάν
  7. Κοτόπουλος Παρασκευάς
  8. Κουρτίδης Κωνσταντίνος
  9. Μουσταφά Μουσταφά
  10. Παλαζλή Αχμέτ
  11. Σιαμπάν Ογλού Αλέβ
  12. Ταουκτσόγλου Αναστασία
  13. Τσορμπατζήκ Χουσεΐν
  14. Ψεμματάκη Δημητρούλα

ΣΤ. Περιφερειακή Ενότητα Ροδόπης.

  1. Γκασήλ Σεμπαετίν
  2. Ιμπράμ Αχμέτ
  3. Ιωαννίδου Αικατερίνη
  4. Λούρμπας Βασίλειος
  5. Μεμέτ Ιλχάν
  6. Μουλταζά Ταρκάν Μουλταζά
  7. Ναλμπάντης Κωνσταντίνος
  8. Ξανθοπούλου Αναστασία
  9. Παντελής Σταύρος
  10. Παπαμάνος Εμμανουήλ
  11. Τζνελασβίλι Μάϊα
  12. Τσαλικίδης Νικόλαος
  13. Χατζή Ραμαδάν
  14. Χούσε Μουσταφά Ισμαήλ
- Χορηγούμενη-

Διαβασε και αυτο

ΔΗΜΟΦΙΛΕΣΤΕΡΑ

- Χορηγούμενη -