Alexandroupoli
Παρασκευή, 3 Μαΐου, 2024

Εθνικός Αλεξανδρούπολης πινγκ πονγκ: Χάλκινος ο Ραφαήλ Νούλας στο ΤΟΠ 16 !

- Χορηγούμενη-

Η “αφρόκρεμα” της επιτραπέζιας αντισφαίρισης συναντήθηκε στην Γεωργιανή Καβάλας και μέσα σε ένα πολύ ωραίο κλίμα αναδείχθηκαν οι πρωταθλητές των αναπτυξιακών πρωταθλημάτων.

Οι 16 κορυφαίοι αθλητές της κάθε κατηγορίας έδωσαν παρών και το θέαμα ήταν πραγματικά εντυπωσιακό.

Η ομάδα του Εθνικού Αλεξανδρούπολης ήταν εκεί με 5 αθλητές και μάλιστα κατέκτησε ένα μετάλλιο στην κατηγορία των παμπαίδων με τον Ραφαήλ Νούλα ο οποίος απέδωσε εξαιρετικά χάνοντας μόνο έναν αγώνα στον ημιτελικό απέναντι στον μετέπειτα πρωταθλητή και κερδίζοντας 5 συνολικά αγώνες.

Ο επίσης φορμαρισμένος παμπαιδας Δημήτριος Κουρτίδης πλασαρίστηκε στην 8αδα του τουρνουά ξεκινώντας μάλιστα σαν νούμερο 16 (!). Στην κατηγορία των παίδων ο εξαιρετικός Φάνης Μήτκας κέρδισε το χειροκρότημα από πολλούς καθώς με το ιδιαίτερο στύλ αμυντικού παιχνιδιού λίγο έλλειψε να μπει στα μετάλλια, ενώ ο συμπαίκτης του Χρήστος Αϊβάζης έδειξε σταθερότητα και τερμάτισε στην 12η θέση.

Στην κατηγορία των κορασίδων η Άννα Μήτκα μπήκε στην 8αδα και τερμάτισε στην 6η θέση, κάτι που μόνο εύκολο δεν είναι καθώς η Άννα ανήκει ακόμη στην κατηγορία των παγκορασίδων.

Την αποστολή ακολούθησαν και έδωσαν ότι μπορούσαν από μεριάς τους στους μικρούς αθλητές, οι προπονητές Ανδρέας Νικολακακης και Παύλος Τελόπουλος. Επόμενη μεγάλη διοργάνωση την ερχόμενη εβδομάδα όπου οι έφηβοι και οι νεάνιδες δίνουν το πιο κρίσιμο ραντεβού της χρονιάς στην τελική φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος που θα διεξαχθεί στη Σαλαμίνα 8-11 Απριλίου.