fbpx
24 C
Alexandroupoli
Τετάρτη, 23 Σεπτεμβρίου, 2020

Χρυσά μετάλλια και διακρίσεις για αθλητές ΑμεΑ της Αλεξανδρούπολης στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα κολύμβησης

- Χορηγούμενη-

11 Χρυσά μετάλλια για τους Αθλητές του Αθλητικού Συλλόγου Ατόμων με Αναπηρία «Ηρόδικος» και του Ομίλου Φίλων Θαλάσσης Αλεξανδρούπολης στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΑμεΑ .  Αναλυτικά:

ο Δημοσθένης Μιχαλεντζάκης κατέκτησε 3 χρυσά μετάλλια σε ισάριθμα αγωνίσματα , στα 50μ. ελεύθερο με χρόνο 28:20 , στα 50μ. πεταλούδα με χρόνο 28:38 και 100μ. πεταλούδα με χρόνο 1:01.50, ισοφαρίζοντας την κορυφαία επίδοση για φέτος στον κόσμο που ήταν δίκη του…!!!
2 Χρυσά μετάλλια για τον Δημήτρη Καρυπίδη , στα 50μ. ύπτιο με χρόνο 1:30.57 και 100μ. ύπτιο με χρόνο 3:09.67

- Χορηγούμενη-


6 χρυσά μετάλλια και ισάριθμα ατομικά ρεκόρ και για τον τρίτο της παρέας τον Αλέξανδρο Λεργιό που αγωνίστηκε στα 50μ. ελεύθερο με χρόνο 39:55 , 100μ. ελεύθερο με χρόνο 1:31.43, 400μ. ελεύθερο με χρόνο 7:24.04 , στα 50μ. πεταλούδας με χρόνο 48:49 , στα 100μ. πρόσθιο με χρόνο 2:02.00 και στα 100μ. ύπτιο με χρόνο 2:18.71.
Ο Δημοσθένης και ο Δημήτρης αναχωρούν σήμερα το μεσημέρι για το Βερολίνο για να λάβουν μέρος στην Διεθνή συνάντηση με την επωνυμία «IDM Swimming Berlin 2017».

Καλό ταξίδι και καλή επιτυχία.

 

21 χρυσά, 3 αργυρά, 3 χάλκινα και 18 νέα πανελλήνια ρεκόρ και για τον ΚΟΤΙΝΟ

Πολύ μεγάλη εμφάνιση για τα δελφινάκια του Α.Σ. ΑμεΑ «ΚΟΤΙΝΟΣ», που σάρωσαν τα μετάλλια στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης ΟΠΑΠ 2017 για Άτομα με Αναπηρία που διεξήχθη το διήμερο 01 & 02 Ιουλίου στο κλειστό κολυμβητήριο του ΟΑΚΑ.

Σε 30 συμμετοχές, οι αθλήτριες και οι αθλητές του Συλλόγου μας, πέτυχαν σχεδόν το απόλυτο, αφού κατέκτησαν συνολικά, 21 χρυσά, 3 αργυρά και 3 χάλκινα μετάλλια, καταρρίπτοντας ταυτόχρονα 18 πανελλήνια ρεκόρ!

Η Λαζαρίδου Μαρίνα κατέκτησε 7 χρυσά μετάλλια και πέτυχε 7 νέα πανελλήνια ρεκόρ, καταλαμβάνοντας:

1η θέση στα 50μ.ελευθερο S9 U13-14 με νέο πανελλήνιο ρεκόρ 52.93

1η θέση στα 100μ ελεύθερο S9 U13-14 με νέο πανελλήνιο ρεκόρ 2:01.95

1η θέση στα 50μ πεταλούδα S9 U13-14 με νέο πανελλήνιο ρεκόρ 01:14.18

1η θέση στα 50μ ύπτιο S9 U13-14 με νέο πανελλήνιο ρεκόρ 01:02.22

1η θέση στα 100μ ύπτιο S9 U13-14 με νέο πανελλήνιο ρεκόρ 02:11.96

1η θέση στα 50μ πρόσθιο SB8 U13-14 με νέο πανελλήνιο ρεκόρ 1:12.10

1η θέση στα 100μ πρόσθιο SB8 U13-14 με νέο πανελλήνιο ρεκόρ 02:31.79

Η Κυριακίδου Μαρία κατέκτησε 5 χρυσά μετάλλια και πέτυχε 5 πανελλήνια ρεκόρ, καταλαμβάνοντας:

1η θέση στα 50μ. ελεύθερο στην S7 με νέο πανελλήνιο ρεκόρ 54.45

1η θέση στα 100μ ελεύθερο S7 U13-14 με νέο πανελλήνιο ρεκόρ 2:01.50

1η θέση στα 50μ πεταλούδα S7 1η με νέο πανελλήνιο ρεκόρ 01:05.81

1η θέση στα 50μ ύπτιο S7 U13-14 με νέο πανελλήνιο ρεκόρ 01:00.46

1η θέση στα 100μ ύπτιο S7 U13-14 με νέο πανελλήνιο ρεκόρ 02:06.46

Η Συναπίδου Μαρία, στην πρώτη της εμφάνιση, κατέκτησε 2 χρυσά μετάλλια και πέτυχε 1 πανελλήνιο ρεκόρ, καταλαμβάνοντας:

1η θέση στα 50μ ύπτιο S6 U13-14 με νέο πανελλήνιο ρεκόρ 02:18.42

1η θέση στα 50μ. ελεύθερο S6 U13-14

Ο Πανταζίδης Τηλέμαχος κατέκτησε 5 χρυσά μετάλλια και πέτυχε 4 πανελλήνια ρεκόρ, καταλαμβάνοντας:

1η θέση στα 50μ.ελευθερο S9 U13-14 με νέο πανελλήνιο ρεκόρ 34.84

1η θέση στα 100μ ελεύθερο S9 U13-14 με νέο πανελλήνιο ρεκόρ 1:20.20

1η θέση στα 50μ.πεταλουδα S9 U13-14 με νέο πανελλήνιο ρεκόρ 41.09

1η θέση στα 50μ πρόσθιο SΒ9 U13-14 με νέο πανελλήνιο ρεκόρ 47.86

1η θέση στα 100μ πρόσθιο SB9 U13-14

Ο Μαλαδάκης Ραφαήλ κατέκτησε 1 χρυσό, 1 αργυρό και 2 χάλκινα μετάλλια, καταλαμβάνοντας:

1η θέση στα 100μ πεταλούδα S10

2η θέση στα 400μ ελεύθερο S10

3η θέση στα 50μ ελεύθερο S10

3η θέση στα 100μ ελεύθερο S10

Ο Ταλιαντζής Αθανάσιος κατέκτησε 1 χρυσό μετάλλιο και πέτυχε 1 πανελλήνιο ρεκόρ, καταλαμβάνοντας:

1η θέση στα 50μ ύπτιο S8 U10-12 με νέο πανελλήνιο ρεκόρ 01:31.61

Ο Μανουηλίδης Βαγγέλης κατέκτησε 2 αργυρά μετάλλια, καταλαμβάνοντας:

2η θέση στα 50μ ελεύθερο S10

2η θέση στα 100μ ελεύθερο S10

Ο Παπαδόπουλος Νικόλαος κατέκτησε 1 χάλκινο μετάλλιο, καταλαμβάνοντας:

3η θέση στα 100μ πρόσθιο στην SB7

6η θέση στα 100μ ελεύθερο S7

7η θέση στα 50μ. ελεύθερο S7

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά, στους προπονητές τους, την Δάφνη Δεληγιάννη, την Πασχαλίνα Κουπελίδου, τον Κώστα Χατζηπέτρου, τον Γιάννη Μιρμιγκίδη και τη Γιώτα Αθανασίου, που προετοίμασαν με τον καλύτερο τρόπο, τις αθλήτριες και τους αθλητές του Συλλόγου μας, καθώς και στους συνοδούς και γονείς που συνόδεψαν την αποστολή της ομάδας, ενισχύοντας με την παρουσία τους τις προσπάθειες των κολυμβητών μας.

- Χορηγούμενη-

Ακολουθήστε μας και στο Instagram

ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΟ APP ΤΟΥ evros24.gr

 

Διαβασε και αυτο

ΔΗΜΟΦΙΛΕΣΤΕΡΑ

Αχαρτογράφητος Έβρος: Τα Πετρωτά (φώτο+βίντεο)

Τα Πετρωτά είναι χωριό του Νομού Έβρου και ανήκουν διοικητικά στο Δήμο Ορεστιάδας. Δημιουργήθηκαν γύρω στο 1530 από Έλληνες που μετακόμισαν εκεί από την Ήπειρο και τη Μάλτα ενώ στη δεκαετία του 1970 μεγάλο μέρος των κατοίκων από τα Πετρωτά μετανάστευσαν στη Δυτική Ευρώπη. Σήμερα, το χωριό έχει περί τους 120 κατοίκους.

Αλεξανδρούπολη: Μαθητές διαδηλώνουν για τις μάσκες στα σχολεία (βίντεο)

Διαμαρτυρία και πορεία κατά των μασκών στα σχολεία πραγματοποίησαν σήμερα το πρωί μαθητές και μαθήτριες του 1ου ΕΠΑΛ Αλεξανδρούπολης.
- Χορηγούμενη -